Reklama

Reklama

Jerzy Gorzelik zrezygnował z funkcji członka zarządu woj. śląskiego

Przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska Jerzy Gorzelik zrezygnował w poniedziałek z funkcji członka zarządu woj. śląskiego. Poinformował o tym podczas sesji sejmiku tego regionu.

Jako powód rezygnacji Gorzelik podał m.in. brak umiejętności wyciągania wniosków z popełnionych błędów przez zdominowane przez PO władze regionu. Wymienił kwestie związane z niepowierzeniem b. dyrektorowi Muzeum Śląskiego Leszkowi Jodlińskiemu sprawowania funkcji do czasu zakończenia konkursu na stanowisko. Mówił też o błędach w polityce kadrowej w Kolejach Śląskich, a także, jak ocenił, próbach tuszowania przez poprzednie władze województwa błędów przy modernizacji Stadionu Śląskiego

Reklama

Marszałek woj. śląskiego Mirosław Sekuła na gorąco skomentował decyzję Gorzelika pytając go gwarą z mównicy, czy mu nie wstyd, że był, jak była rozmowa, a jak jest praca, to go już nie ma. "Marszałku Gorzelik, nie ma wom gańba, że jak była godka, toście byli, a jak jest robota, to uciekacie?" - powiedział Sekuła.

Potem Sekuła dodał, że choć Gorzelik zrezygnował z powierzonej mu przez niego pieczy nad zadaniem modernizacji Stadionu Śląskiego, liczy, że RAŚ zaproponuje osobę, która będzie kontynuowała tę inwestycję.

Dowiedz się więcej na temat: Ruch Autonomii Śląska | Jerzy Gorzelik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje