Reklama

Reklama

​Jeden z najgroźniejszych polskich gangsterów wychodzi na wolność

Sąd zdecydował, że Janusz G., pseudonim "Graf" nie trafi do aresztu. Jeden z najgroźniejszych polskich gangsterów został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze.

Postawiono mu trzy zarzuty uprowadzeń dla okupu i napadu z bronią w ręku."Grafa" zatrzymali funkcjonariusze CBŚ (zdjęcie ilustracyjne) /PAP/Andrzej Grygiel /Prokuratura żądała trzymiesięcznego aresztu dla Janusza G. Sąd nie przychylił się jednak do wniosku śledczych. Uznał, że "Graf" nie będzie mataczył i nie ucieknie za granicę Polski, choć jest bardzo prawdopodobne, że odpowiada za zarzucane mu przestępstwa. W czerwcu "Graf" wyszedł na wolność po sześciu latach pobytu za kratami. 

Reklama


Mężczyzna ma na swoim koncie liczne porwania biznesmenów i korumpowanie urzędników ministerstwa finansów. To on miał kierować porwaniem i zabójstwem maklera giełdowego Piotra Głowali. W maju 2005 roku razem z innym bandytą miał wciągnąć Głowalę do auta i wywieźć pod Warszawę, gdzie biznesmen został zamordowany. Znany gracz giełdowy zginął od ciosów maczetą w głowę.

Roman Osica

Maciej Nycz

Dowiedz się więcej na temat: CBŚ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne