Reklama

Reklama

Jak zachować się w czasie ataku terrorystycznego? "Dbaj o higienę osobistą"

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało broszury zawierające wskazówki, jak zachować się w przypadku wystąpienia zagrożeń o charakterze terrorystycznym. Możemy się z nich między innymi dowiedzieć, że terrorystami mogą być osoby "ubrane nieadekwatnie do pory roku".

Jak oświadczyło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, poradniki pt. "Zasady postępowania w przypadku zagrożenia terrorystycznego" wskazują, na jakie sytuacje należy zwracać uwagę i jak postępować w przypadku podejrzenia zagrożenia o charakterze terrorystycznym.

Co znajduje się w broszurach? Na przykład Ministerstwo Spraw Wewnętrznych informuje, że należy zwracać uwagę na "spotkania nietypowo zachowujących się osób organizowane w wynajętych mieszkaniach". Według ministerstwa, "nietypowym zachowaniem" jest na przykład "wspólne oglądanie scen z egzekucji przeprowadzonych przez Al-Kaidę".

Reklama

Potencjalnymi terrorystami mogą być również sąsiedzi, którzy "nagle zmienili sposób zachowania się i styl życia" oraz "przyjęli radykalne poglądy".

Należy tez zwrócić uwagę "nietypowo zachowujących się kolegów z pracy", którzy podejmują "nieuzasadnione próby dotarcia do planów biurowca".

Natomiast na bezpośrednie zagrożenie atakiem terrorystycznym może wskazywać między innymi "osoby ubrane nieadekwatnie do pory roku".

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zaleca również, by "nie atakować terrorystów", a rozmawiając z nimi należy odpowiadać "po dłuższym namyśle". Zakładnicy terrorystów mają również "dbać o higienę osobista".

W Polsce, jak dotąd, ryzyko ataku terrorystycznego utrzymuje się na stosunkowo niskim poziomie. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy zupełnie wolni od tego rodzaju zagrożeń - przestrzega ministerstwo.

Dowiedz się więcej na temat: atak terrorystyczny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy