Reklama

Reklama

Jacek Kurski z ochroną SOP. Oświadczenie TVP

Przyznanie ochrony prezesowi TVP Jackowi Kurskiemu nastąpiło bez udziału spółki - wskazano w czwartek wieczorem (5 listopada) w oświadczeniu Telewizji Polskiej. Jak podkreślono, Kurski zastosował się do tej decyzji.

O objęciu prezesa TVP ochroną SOP poinformował w czwartek portal tvn24.pl. Jak podał, ochronę przyznał Kurskiemu szef MSWiA Mariusz Kamiński "ze względu na dobro państwa" na podstawie tego samego zapisu ustawy o SOP, z którego korzystał w przypadku sędzi Trybunału Konstytucyjnego, byłej posłanki PiS Krystyny Pawłowicz.

Reklama

W czwartek wieczorem TVP wystosowała oświadczenie w tej sprawie. 

"Telewizja Polska informuje, że przyznanie ochrony Prezesowi TVP, Jackowi Kurskiemu nastąpiło bez udziału Spółki. Pan Prezes Jacek Kurski zastosował się do tej decyzji" - czytamy w oświadczeniu zamieszczony na stronie Centrum Informacji TVP.

Ustawa o SOP

Zgodnie z art. 3 ustawy o SOP ochroną objęci są m.in. prezydent, marszałkowie obu izb parlamentu, premier oraz wicepremierzy. Przepisy przyznają ochronę także szefowi MSWiA oraz ministrowi spraw zagranicznych. Ochroną SOP mogą zostać objęte też "inne osoby ze względu na dobro państwa".

Jak zaznaczył portal tvn24.pl, służby prasowe resortu spraw wewnętrznych i administracji odmówiły komentarza w tej sprawie, tłumacząc, że jest to informacja niejawna.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne