Reklama

Reklama

J. Kaczyński: PO "zawaliła" sprawę stoczni

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zarzucił PO i premierowi Donaldowi Tuskowi, że "zawalili" sprawę polskich stoczni. Jego zdaniem, to właśnie z winy obecnego rządu znalazły się one w "kryzysowej sytuacji".

- Platforma Obywatelska całkowicie zawaliła tę sprawę i wszystko wskazuje na to - choć to bardzo zła wiadomość i może będzie jeszcze jakiś cud i tak się nie stanie - że stocznie znalazły się naprawdę w bardzo kryzysowej sytuacji z winy obecnego rządu, z winy Platformy Obywatelskiej, z winy Donalda Tuska - powiedział Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej w Sejmie.

Reklama

Szef PiS skrytykował "bierność" Platformy, która - jak mówił - jest "cechą tego rządu w ogóle, ale w tej sprawie - bije w oczy".

W środę w Brukseli przed siedzibą Komisji Europejskiej, pod sztandarami "Solidarności", odbyła się demonstracja polskich stoczniowców z Gdańska, Gdyni i Szczecina. Stoczniowcy apelowali, by KE wstrzymała się z decyzją o zwrocie pomocy, jaką stocznie dostały od 2004 roku. Zwrot szacowanej przez KE na 5 mld złotych pomocy może bowiem oznaczać upadłość stoczni.

Dowiedz się więcej na temat: Prawo i Sprawiedliwość | Jarosław | Jarosław Kaczyński | stoczni

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje