Reklama

Reklama

Igrzyska Olimpijskie: Andrzej Duda pogratulował sztafecie złotego medalu

Prezydent Andrzej Duda pogratulował w mediach społecznościowych polskim biegaczom, którzy zdobyli złoto Igrzysk Olimpijskich w sztafecie mieszanej 4x400 metrów. Polacy pobili rekord Europy oraz ustanowili nowy rekord olimpijski. "Radość i duma" - napisał.

"Jest!!! Pierwszy na Igrzyskach w Tokio złoty medal dla Polski! Brawa, gratulacje i gorące podziękowania dla Zawodniczek i Zawodników naszej sztafety mieszanej 4x400 m. Co za wynik! Rekord olimpijski i rekord Europy pobite! Radość i duma!" - napisał na Twitterze prezydent.

Złoto sztafety jest drugim medalem olimpijskim podczas igrzysk w Tokio. W nocy z wtorku na środę srebrne medale wywalczyły wioślarki - Katarzyna Zillmann, Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko i Maria Sajdak. Andrzej Duda pogratulował Polkom dopiero w czwartek wieczorem, co wzbudziło kontrowersje wśród internautów. Wielu zarzucało Dudzie, że nie wypowiadał się na temat suckesu wioślarek, ze względu na orientację Katarzyny Zillmann. Prezydent skomentował tą sytuację w piątkowym programie "Gość Wydarzeń"

Rekordowy wynik

Reklama

Biało-czerwoni w finale poprawili rekord Europy czasem 3.09,87. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Dominikany, a trzecie Amerykanie.

Polacy biegli w finale w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński. Ich czas jest rekordem Starego Kontynentu, a także rekordem olimpijskim.

Świetnie na ostatniej zmianie zaprezentował się Duszyński, który ruszał na ostatnie 400 m na trzeciej pozycji.

Sztafeta mieszana 4x400 m debiutowała w Tokio w programie igrzysk. Polacy zostali więc pierwszymi mistrzami olimpijskimi w tej konkurencji. 

Czytaj więcej w INTERIA SPORT: Interia w Tokio. Szalona radość polskiej sztafety. "Jaki kraj, taki Michael Johnson"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy