Reklama

Reklama

Hofman proponuje "odstrzelić" Niesiołowskiego. PO reaguje

PO złoży wniosek do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej o ukaranie rzecznika PiS Adama Hofmana. Chodzi o jego wypowiedź w TVN24, że trzeba by "odstrzelić" polityka PO, wicemarszałka Sejmu Stefana Niesiołowskiego.

Hofman w TVN24 komentował decyzję o wykluczeniu z PO Roberta Węgrzyna (m.in. za jego wypowiedź o homoseksualistach).

Reklama

Jak ocenił, Węgrzyn "poleciał za głupotę". Po czym dodał: "Ale jakby tak wyrzucać za głupotę, to by dużo ich (członków PO - red.) nie zostało. Niesiołowski w kolejce, trzeba by go odstrzelić. Gdyby spojrzeć na jego wypowiedzi, to pewnie moglibyśmy książkę z tego zrobić".

- To jest absolutnie skandaliczna wypowiedź, jeśli jeden polityk mówi o drugim, że trzeba go odstrzelić - powiedział szef zespołu szybkiego reagowania Paweł Olszewski (PO).

Jak dodał, w przypadku Hofmana mamy do czynienia z "recydywą". - Adam Hofman już raz został ukarany przez Komisję Etyki za wypowiedź o Januszu Palikocie, że należałoby go powiesić na najbliższej gałęzi. Uważamy, że tego typu wypowiedzi uwłaczają polskiemu parlamentowi i parlamentarzystom - stąd ten wniosek - powiedział Olszewski.

Podkreślił też, że Hofman jest rzecznikiem PiS. - Tym samym "usta" Jarosława Kaczyńskiego operują językiem, rzekłbym delikatnie, niekoniecznie parlamentarnym - stwierdził Olszewski.

PO przygotowuje teraz wniosek o ukaranie Hofmana, jeszcze dziś ma on trafić do Komisji Etyki.

- Proszę bardzo. Mają prawo - powiedział Hofman pytany o zapowiadany przez PO wniosek do Komisji Etyki. - Uważam, że jeśli za głupotę i głupie wypowiedzi wyrzuca się z partii Węgrzyna, to Stefan Niesiołowski powinien w tej partii dawno nie być - dodał.

Rzecznik PiS był też pytany, czy żałuje tego, że powiedział o "odstrzeleniu" Niesiołowskiego. - Żałuję, że Stefan Niesiołowski się głupio wypowiada, że mamy takich parlamentarzystów - odpowiedział Hofman.

Dowiedz się więcej na temat: Prawo i Sprawiedliwość | Stefan Niesiołowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy