Reklama

Reklama

​Grzegorz Tobiszowski nie jest już wiceministrem energii

Grzegorz Tobiszowski, przez ostatnie ponad 3,5 roku odpowiedzialny w resorcie energii m.in. za sprawy górnictwa węgla kamiennego, nie jest już wiceministrem energii - wynika z jego informacji w portalu społecznościowym. Odejście Tobiszowskiego z resortu wiąże się z wyborem do Parlamentu Europejskiego.

"Dziś już jako były wiceminister energii uczestniczyłem w posiedzeniu zespołu trójstronnego ds. węgla brunatnego. Miałem przyjemność podziękować za współpracę stronie społecznej, przedstawicielom pracodawców oraz ekspertom biorącym udział w posiedzeniach zespołu" - napisał w środę wieczorem na Facebooku były wiceminister.

Reklama

W majowych wyborach do europarlamentu Grzegorza Tobiszowskiego, startującego z drugiej pozycji na liście PiS w okręgu śląskim, poparło 65 007 wyborców. Wybór na posła do Parlamentu Europejskiego oznaczał konieczność rezygnacji z funkcji wiceministra oraz mandatu posła na Sejm.

Oficjalnie informacja o odwołaniu Tobiszowskiego z funkcji sekretarza stanu w Ministerstwie Energii (pełnił ją od 1 grudnia 2015 r.) nie została dotąd podana. Nie wiadomo też, czy i kto zastąpi go w ministerstwie. Od lutego 2016 r. Tobiszowski był także pełnomocnikiem rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje