Reklama

Reklama

​"Gratuluję PO lidera, który donosi na Polskę"

Sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Paweł Szefernaker ostro skrytykował szefa Platformy Obywatelskiej, Grzegorza Schetynę, za jego postawę w sprawie rezolucji Parlamentu Europejskiego dotyczącej Polski.

Przypomnijmy, że Grzegorz Schetyna spotkał się w Brukseli z szefem Europejskiej Partii Ludowej Manfredem Weberem. Politycy ustalili, że EPL przygotuje rezolucję wzywającą polski rząd do przestrzegania reguł demokracji i praworządności. 

Reklama

Takie postępowanie Schetyny spotkało się z ostrą reakcją partii rządzącej.

"Gratuluję PO nowego lidera, który jeździ i skarży się na Polskę, który donosi na Polskę za granicą, który przygotowuje rezolucję w PE i szuka dla niej większości. Tak wygląda opozycja w Polsce. Nie potrafią sobie poradzić w Polsce, to skarżą się na Polskę za granicą" - powiedział Paweł Szefernaker w Radiu Koszalin.

"My zawsze, jeżeli była kwestia polskiego interesu za granicą, wspieraliśmy polskich przedstawicieli, jak byliśmy w opozycji. Wspieraliśmy Donalda Tuska jako kandydata na szefa RE, panią Bieńkowską, która bardzo słabo wypadła na komisji w PE jako kandydat na komisarza. Tymczasem mamy sytuację, gdzie PO przeniosła polityczny spór za granicę" - zarzucił polityk.

Dowiedz się więcej na temat: Paweł Szefernaker | Grzegorz Schetyna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama