Reklama

Reklama

"GPC": Rewizje ABW i wizyty policji przed Marszem Niepodległości

"Nasilają się represje w związku z niedzielnym Marszem Niepodległości. Wczoraj ABW wraz z policjantami dokonała rewizji w mieszkaniach członków Obozu Narodowo-Radykalnego z Lublina. Policjanci odwiedzili również siedzibę PiS.u w Szczecinie i ojców paulinów z Włodawy" - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

"W czwartek rano do naszych domów wpadła ABW. Zabrali nam komputery i inne rzeczy. Miejcie się na baczności. Chowajcie ciężkie rzeczy. Walka nadal trwa! Narodowej Lubelszczyzny nie złamie żadna komuna!" - komunikat o takiej treści zamieścił na swoim profilu na Facebooku jeden z działaczy ONR-u. Prokuratura potwierdziła, że przeprowadzono przeszukania mieszkań dziewięciu osób związanych z ONR-em. Obóz Narodowo- Radykalny jest jednym z organizatorów Marszu Niepodległości.

Reklama

Jak donosi "GPC", policja wkroczyła również do głównej siedziby PiS-u w Szczecinie. "Sprawa jest dosyć poważna, a akcja przeprowadzana w całym kraju. W mojej ocenie jest to próba stworzenia złej atmosfery wokół marszu. Może to być również próba celowego podniesienia napięcia na tej imprezie. To grozi wybuchem i ekscesami. Jeśli ten kurek się naciąga, to wszystko to może wystrzelić. Komuś zależy na sprowokowaniu tłumu. Moim zdaniem takie działania są nieprofesjonalne i psują wizerunek policji, która z takim mozołem w ostatnich latach go odbudowywała" - mówi "Codziennej" szczeciński poseł PiS-u Leszek Dobrzyński.

"Codzienna" ustaliła również, że policja wypytywała Mariusza Zańko, radnego miejskiego i członka PiS o numery rejestracyjne i cel wyprawy młodych ludzi z Włodawy, którzy sami organizowali wyjazd

na Marsz Niepodległości. Radny pomagał im w organizacji tego wyjazdu.

"GPC" informuje, że przepytywano również ojców paulinów z Włodawy. Podczas mszy świętej w tamtejszym klasztorze informacja o wyjeździe na marsz wraz zaproszeniem do udziału w nim została podana w ogłoszeniach parafialnych.

Dowiedz się więcej na temat: gazeta polska codziennie | gpc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy