Reklama

Reklama

Gowin: Wielu w PO łamało dyscyplinę i ich nie wyrzucano

- Wielu posłów w przeszłości łamało dyscyplinę klubową i jakoś żadnego z tego powodu nie wyrzucono z PO - tak Jarosław Gowin nawiązał do ostrych reakcji w PO na to, że razem z dwoma innymi posłami złamał dyscyplinę w głosowaniu ws. zawieszenia progu ostrożnościowego.

"Złamaliśmy dyscyplinę partyjną i mam świadomość, że z tego tytułu mogą, a nawet powinny spotkać nas konsekwencje, ale przypomnę, że wielu posłów wielokrotnie w przeszłości łamało dyscyplinę klubową i jakoś żadnego posła Platformy z tego powodu nie wyrzucono () Moim zdaniem, to dowód na grę nie fair ze strony otoczenia premiera" - powiedział Gowin w poniedziałek w Sopocie.

Gowin razem z Jackiem Żalkiem i Johnem Godsonem wstrzymał się w miniony piątek od głosu ws. rządowego projektu dot. zawieszenia progu ostrożnościowego.

Reklama

W reakcji na to premier Donald Tusk powiedział, że ewentualne kary dla Gowina, Żalka i Godsona powinny zapaść dopiero po zakończeniu wyborów na szefa PO. Wybory, w których startują Tusk i Gowin, mają się zakończyć do 23 sierpnia.

"Wielu posłów PO bardzo by chciało - i słusznie, rozumiem ich - aby posłowie Gowin, Godson i Żalek nie byli już w klubie Platformy, ze względu na tego typu zachowania, szczególnie głosowanie przeciwko własnemu rządowi" - podkreślił premier. Dodał jednak, że poprosił szefa klubu PO Rafała Grupińskiego oraz rzeczniczkę dyscypliny klubowej Iwonę Śledzińską-Katarasińską, aby przynajmniej na czas wyborów szefa PO wstrzymali się z karami dla tych posłów.

Tusk pytany, czy powinny być złożone wnioski o wykluczenie trzech posłów z partii, o czym mówił w czwartek wiceszef klubu PO Andrzej Biernat, powiedział: "Oczywiście zachowanie tych posłów jest nie do zaakceptowania, widać wyraźnie, że są zaangażowani już poza Platformą, nie mam co do tego wątpliwości. Chodzi o to, żeby zasady wyboru wewnątrz PO były zasadami równymi dla wszystkich i nie chciałbym, aby Gowin i jego współtowarzysze czuli się w jakikolwiek sposób ograniczeni w czasie kampanii wewnętrznej".

Szef klubu PO Rafał Grupiński zapowiedział, że będzie wnioskował pod koniec sierpnia o zawieszenie całej trójki w prawach członków klubu PO.

Dowiedz się więcej na temat: Jarosław Gowin | Platforma Obywatelska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne