Reklama

Reklama

Gowin: Kukiz nie udawał nigdy dziewicy orleańskiej

- Kukiz nie udawał nigdy dziewicy orleańskiej. Mnie ten język nie zaskakuje, nie zaskakuje mnie bynajmniej treść - w takich słowach Jarosław Gowin odniósł się na antenie TVP Info do nagrania prywatnej rozmowy Kukiza, która pojawiła się w sieci .

Zdaniem Jarosława Gowina, fakt, że "Paweł Kukiz odcina się od poglądów antysemickich, skrajnie nacjonalistycznych zdecydowanie należy mu poczytać za zasługę".

Reklama

Gowin zaznaczył, że scenariusz zakładający odejście narodowców z klubu Kukiz’15 jest mało prawdopodobny. "Ja mam bardzo dobre relacje ze środowiskami narodowymi, ale czym innym są środowiska narodowe, a czym innym nacjonalistyczne, nazywając rzecz po imieniu ksenofobiczne" - wyjaśnił na antenie TVP Info.

Minister nauki zaznaczył też, że ani Prawo i Sprawiedliwość, ani Zjednoczona Prawica na pewno nie mają na celu rozbicia klubu Pawła Kukiza.

"Odeszli Morawiecki i poseł Zwiercan, gdyby chcieli dołączyć do klubu, każda z takich kandydatur będzie analizowana z osobna. Marszałka Morawieckiego darzę ogromnym szacunkiem. Są tacy posłowie klubu Kukiz’15, z którymi niekoniecznie chciałbym być w tym samym klubie" -  argumentował.

Przypomnijmy, że na nagraniu prywatnej rozmowy Pawła Kukiza, które wyciekło do sieci słychać, jak polityk wypowiada się o działaczach Ruchu Narodowego. Wiele ostrych słów pada m.in. pod adresem Artura Zawiszy. "Nienawidzę Zawiszy, jak go widzę, to białej gorączki dostaję" - mówił Kukiz. W kontekście skrajnych narodowców polityk wypowiada zdanie: "Nienawidzę (...) tych psychopatów, którzy mówią, że należy Żydów mordować, ..., albo Murzyna zastrzelić, białej gorączki dostaję".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje