Reklama

Reklama

Gowin: Coś mi zgrzyta ws. Pawlaka

Z punktu widzenia prawa, nic się nie stało. W kategoriach estetycznych powiedziałbym, że coś mi tutaj zgrzyta - stwierdził Jarosław Gowin (PO) w programie Forum w TVP Info.

W ten sposób Gowin skomentował artykuł w "Dzienniku", który zarzucił wicepremierowi Waldemarowi Pawlakowi stworzenie układu towarzysko-biznesowego, robiącego interesy z Ochotniczą Strażą Pożarną. OSP podlega właśnie Pawlakowi. - Będziemy jeszcze rozmawiać w koalicji o tych standardach, które musimy ustanawiać ciągle na nowo - dodał Gowin.

Reklama

Żadnego problemu nie widzi natomiast Jarosław Kalinowski (PSL). - W tym roku NIK i MSWiA zakończyły kontrole przepływu pieniędzy w Ochotniczej Straży Pożarnej i nie stwierdziły żadnych uchybień - podkreślał Kalinowski.

Tymczasem, według sondażu TNS OBOP dla programu Forum, 63 proc. Polaków chce wprowadzenia prawnego zakazu zatrudniania członków rodzin polityków na stanowiskach publicznych. Przeciw było 29 proc badanych, a osiem procent nie miało zdania na ten temat.

- Nie dziwię się wynikowi tej sondy. Ale podam swój rodzinny przykład. Jestem posłem a moja żona jest dyrektorem małej, ale jednak szkoły. Czy to jest niezgodne z ta normą? - dopytywał się Jarosław Kalinowski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje