Reklama

Reklama

​Gowin: Beata Szydło nie wycofała swojej propozycji dot. MON

Propozycja, którą przedstawiła przed wyborami pani prezes Beata Szydło, nie została przez nią cofnięta - powiedział w piątek lider Polski Razem Jarosław Gowin pytany, jaki resort mógłby objąć w jej gabinecie. Przed wyborami Szydło przedstawiła Gowina jako kandydata na szefa MON.

"Wiem, jakie są co do mnie plany, ale wszystkie decyzje dotyczące rządu, kto w nim będzie i kto w nim nie będzie, należą do Beaty Szydło" - mówił Gowin w piątek w programie "Piaskiem po oczach" w TVN24.

Reklama

Gowin komentował medialne spekulacje, że propozycja powierzenia mu resortu obrony jest już nieaktualna, a obecnie jest kandydatem na ministra nauki.

Przyznał, że jako były rektor ma kwalifikacje, by kierować np. resortem nauki lub edukacji, ale na pytanie, czy któraś z tych propozycji jest "najbliższa jego sercu", odpowiedział: "Mogę powiedzieć tyle, że ta propozycja, którą przedstawiła mi i opinii publicznej przed wyborami pani prezes Szydło, nie została przez nią cofnięta".

Zaznaczył, że nie może "odpowiadać za to, co sobie wymyślają dziennikarze" i dodał, że on nie jest od tego, "by ujawniać szczegóły, dotyczące składu rządu".

Dopytywany, czy jest pewien, że szefem MON nie będzie np. Antoni Macierewicz, Gowin powiedział: "Wiem, kto będzie ministrem obrony narodowej, ale tego nie ujawnię". 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje