Reklama

Reklama

Gorąco w Nowoczesnej. Petru i Lubnauer mają innych faworytów

"Postaram się przekonać posłów Nowoczesnej, żeby na szefową klubu parlamentarnego wybrali Kamilę Gasiuk-Pihowicz" - tak szefowa partii Katarzyna Lubnauer w rozmowie z PAP skomentowała propozycję Ryszarda Petru, żeby przewodniczącym klubu Nowoczesna został Jerzy Meysztowicz.

Nowoczesną w pierwszej połowie stycznia czekają zmiany w klubie poselskim. Lubnauer zapowiadała, że wybory do władz klubu zostaną przeprowadzone podczas pierwszego posiedzenia Sejmu w nowym roku.

Reklama

Lubnauer wielokrotnie mówiła, że chce, aby na stanowisku przewodniczącej klubu zastąpiła ją Gasiuk-Pihowicz.

Były lider Nowoczesnej Ryszard Petru we wtorek w TVN24 powiedział, że poseł Jerzy Meysztowicz byłby lepszym kandydatem na stanowisko szefa klubu parlamentarnego, niż Kamila Gasiuk-Pihowicz. Pytany, czy zamierza zgłosić kandydaturę Meysztowicza odpowiedział, że "rozważa taki wariant". Dopytywany, czy to jego własna inicjatywa, czy prowadzi na ten temat rozmowy odpowiedział, że takich spraw "nie rozważa się samemu".

Lubnauer: To najlepsza kandydatura

Lubnauer pytana przez PAP o słowa Petru, podkreśliła, że nie jest tajemnicą, iż jej kandydatką na przewodniczącą klubu jest Gasiuk-Pihowicz. "Postaram się przekonać wszystkich posłów Nowoczesnej do tego, żeby ją wybrali" - powiedziała szefowa partii.

"Uważam, że to jest dobra kandydatura, że jest to osoba bardzo dobrze postrzegana również społecznie, ma dużą chęć działania i dobrze się realizuje w Sejmie - to najlepsza kandydatura" - przekonywała Lubnauer.

Lubnauer zauważyła również, że to w wyniku jej decyzji Meysztowicz został wiceprzewodniczącym partii i - jak zaznaczyła - bardzo ceni go jako współpracownika.

Meysztowicz po słowie z Petru

Meysztowicz przyznał w rozmowie z PAP, że taka propozycja pojawiła się ze strony Petru. "W tej chwili nie rozważałem jednak takiej możliwości, choć miło mi, że Ryszard Petru tak to ocenia" - powiedział. Jak dodał rozmawiał na ten temat z Petru, jednak - jak zastrzegł - "bez żadnej konkluzji".

Kamila Gasiuk-Pihowicz, Jerzy Meysztowicz, Witold Zembaczyński oraz szef regionu dolnośląskiego partii Tadeusz Grabarek zostali wyznaczeni we wtorek przez szefową Nowoczesnej Katarzynę Lubnauer na wiceprzewodniczących partii.

Natomiast 16 grudnia ub.r. Rada Krajowa Nowoczesnej wybrała nowy, 15-osobowy zarząd partii. Do zarządu weszli: Petru, wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak, posłowie: Kamila Gasiuk-Pihowicz, Ewa Lieder, Adam Szłapka, Monika Rosa, Mirosław Pampuch, Joanna Scheuring-Wielgus, Jerzy Meysztowicz, Witold Zembaczyński, szef zespołu analiz Nowoczesnej Mateusz Sabat, a także przedstawiciele regionów: Tadeusz Grabarek - szef regionu dolnośląskiego, Sławomir Potapowicz - szef regionu warszawskiego, Katarzyna Kalinowska - wiceprzewodnicząca regionu mazowieckiego oraz Jacek Bury - członek zarządu regionu lubelskiego. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje