Reklama

Reklama

​Głódź i Jędraszewski honorowymi gośćmi konferencji w Gdańsku

W piątek i sobotę w Sali BHP w Gdańsku odbędzie się konferencja "Solidarność: od godności człowieka do ponadnarodowej współpracy". Gośćmi honorowymi mają być kontrowersyjni arcybiskupi Sławoj Leszek Głódź i Marek Jędraszewski. O sprawie pisze "Gazeta Wyborcza".

Jak informuje "GW", konferencję organizują władze "Solidarności" i Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności, które jest jednostką naukową Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Reklama

Konferencja jest jednak finansowana ze środków państwowych - czytamy.

Gośćmi honorowymi mają być skandalizujący arcybiskupi Sławoj Leszek Głódź i Marek Jędraszewski - donosi gazeta. Głódź ma poprowadzić mszę świętą poprzedzającą konferencję, a Jędraszewski wygłosić homilię.

Duchowni wystąpią także w uroczystej inauguracji konferencji - ramię w ramię z szefem NSZZ "Solidarność" Piotrem Dudą. Jak ustaliła "GW", to właśnie Piort Duda wpadł na pomysł zaproszenia kontrowersyjnych arcybiskupów.

Kontrowersje

Przypomnijmy, że arcybiskup Sławoj Leszek Głódź jest głównym bohaterem skandalu, jaki wybuchł w październiku. W reportażu "Czarno na białym", wyemitowanym w TVN24, kapłani współpracujący z Głódziem relacjonowali, że arcybiskup znęca się psychicznie nad swoimi podwładnymi. Po programie 16 kapłanów archidiecezji gdańskiej w oświadczeniu potwierdziło przedstawione informacje. Wspominali oni o ubliżaniu, wyzwiskach, czy też rozpijaniu duchownych niższego szczebla.

Z kolei krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski zasłynął nazwaniem środowisk LGBT "tęczową zarazą". Krótko po tym, wybuchł kolejny skandal w krakowskiej kurii. Marek Jędraszewski zwolnił tam trzy pracownice, za powód podając ich stan cywilny - kobiety były niezamężne. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje