Reklama

Reklama

Gdańsk: Sąd utrzymał wyroki w sprawie powikłań pooperacyjnych u Szwedki

Sąd Okręgowy w Gdańsku utrzymał w poniedziałek wyrok sądu niższej instancji - uniewinnienie lekarki chirurg oraz kary więzienia w zawieszeniu dla trzech osób - w związku z dokonaną siedem lat temu operacją powiększenia piersi, po której pacjentka ze Szwecji doznała ciężkiego uszkodzenia mózgu. Wyrok jest prawomocny.

W grudniu 2016 r. Sąd Rejonowy w Gdańsku skazał na karę jednego roku i 10 miesięcy więzienia pielęgniarkę Grażynę G., a drugą pielęgniarkę Renatę K. - na 1,5 roku więzienia. Najłagodniejszy wyrok - 10 miesięcy więzienia - dostał b. dyrektor szpitala Leszek K. We wszystkich trzech przypadkach gdański Sąd Rejonowy warunkowo zawiesił kary na okres dwóch lat. Od tych wyroków odwołali się obrońcy trojga oskarżonych.  

Reklama

W grudniu 2016 r. sąd uniewinnił natomiast lekarkę chirurg Darię D. - od tego wyroku apelowała prokuratura.  

Do nieszczęśliwego zabiegu doszło w sierpniu 2010 r. w Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku. 31-letnia wówczas Christina Hedlund z Malmoe poddała się operacji powiększenia piersi. Zabieg przebiegł pomyślnie, ale - według prokuratury - zaniedbano opiekę po operacji. U kobiety doszło do zatrzymania oddechu i krążenia. Uszkodzenia mózgu były na tyle poważne, że Szwedka do dziś jest w stanie wegetatywnym - nie mówi, jej kontakt ze światem jest bardzo ograniczony.  

W listopadzie 2010 r. sprawę nagłośniły szwedzkie media. W reportażu ówczesny narzeczony Hedlund mówił, że dopiero po sześciu godzinach od operacji kobieta, która nie mogła się obudzić, została przeniesiona na oddział ratunkowy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy