Reklama

Reklama

"Gazeta Wyborcza": VAT dobije polskie szpitale?

Gazeta Wyborcza" alarmuje, że już wkrótce zarówno pacjenci, jak i polskie szpitale mogą znaleźć się w bardzo poważnych tarapatach.

"Komisja Europejska domaga się od Polski podwyżki VAT-u na produkty medyczne. Skutek? Szpitale będą przyjmować mniej chorych" - ostrzega.

Reklama

Dalej tłumaczy, jak w szczegółach miałoby wyglądać dostosowanie się Polski do przepisów uzgodnionych przez wszystkie kraje członkowskie.

"Produkty medyczne to wszystko, co stosuje się w leczeniu: od pasków do pomiaru poziomu cukru we krwi przez wózki inwalidzkie, protezy, waciki i gaziki, strzykawki i igły aż po warte wiele milionów złotych aparaty do ultrasonografii, rezonansu magnetycznego czy tomografii komputerowej. W Polsce obowiązuje na nie obniżona, 8-proc. stawka VAT-u. To właśnie nie podoba się Komisji Europejskiej. Wezwała nas do jej podniesienia do 23 proc." - informuje.

Podkreśla, że wyjątkowo, przy starej stawce podatku można by zostać w przypadku artykułów do użytku osobistego i tych, które służą służą łagodzeniu skutków niepełnosprawności.Dowiedz się więcej na temat: szpitale | VAT

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje