Reklama

Reklama

"Gazeta Polska Codziennie": Liczą na miliony podpisów za życiem

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop Aborcji" na początku kwietnia rozpoczął zbieranie podpisów pod projektem ustawy o ochronie życia. W trzy miesiące chce zebrać ich milion - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

- Mimo że wymagane jest 100 tys. podpisów (żeby projekt trafił do Sejmu), my spodziewamy się miliona, dlatego potrzebne jest w tej sprawie zaangażowanie społeczne - mówi prezes Fundacji Pro Mariusz Dzierżawski.

Reklama

W całej Polsce zbierane są już podpisy pod projektem, który zakazuje aborcji chorych i niepełnosprawnych. Fundacja pod adresem e-mail: kontakt@stopaborcji.pl czeka na zgłoszenia pomocy przy zbiórce; odpowiednie formularze do wydrukowania można znaleźć na stronie stopaborcji.pl.

Dzierżawski mówi, że w planach jest także akcja dla wyborców "zadzwoń do posła". - Politycy słuchają bossów partyjnych, ale w dużej mierze zachowują się tak, jak wskaże im opinia publiczna - tłumaczy.

Zapowiada, że działacze fundacji będą też "pytali posłów, jaki jest ich stosunek do zabijania nienarodzonych. Również z kamerą. - Chcemy stworzyć masowy ruch społeczny na rzecz prawa do życia - podkreśla.

Dowiedz się więcej na temat: aborcja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy