Reklama

Reklama

Gang narkotykowy ujęty przez CBŚP

Łącznie 18 osób podejrzanych o udział w narkotykowym gangu zatrzymali policjanci CBŚP. Ostatnie zatrzymania miały miejsce w powiecie gliwickim, ale pierwszych członków tej zorganizowanej grupy przestępczej policja ujęła na terenie Czech. Gang zajmował się magazynowaniem i dystrybucją narkotyków i dopalaczy.

Już w styczniu podczas akcji na terenie czeskiej Ostrawy policjanci przejęli 34 kilogramy kryształów narkotyku 4CMC z grupy mefedronowej. Narkotyki były przewożone w specjalnych pojemnikach w tak zwanym mobilnym magazynie. W marcu zatrzymano osoby, które zajmowały się praniem pieniędzy pochodzących z handlu tymi narkotykami. To tak zwane "słupy", osoby które udostępniały swoje konta bankowe, aby uwiarygodnić pochodzenie pieniędzy gangu. 

Kolejnych czterech podejrzanych funkcjonariusze CBŚP i straży granicznej zatrzymali w powiecie gliwickim. Osoby w wieku 30-42 lat magazynowały i rozsyłały narkotyki i dopalacze na terenie kraju i zagranicy. Zatrzymani przyznali się do stawianych zarzutów i dobrowolnie poddali się karze. 

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach w tej sprawie łącznie 18 osobom postawiła 48 zarzutów. Ośmiu zatrzymanych trafiło do tymczasowego aresztu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy