Reklama

Reklama

Fundacja: Ważny gest premier Kopacz

To był symboliczny i ważny gest. Tak o jednym z elementów expose Ewy Kopacz mówi Magdalena Pawlak prezes fundacji "Dorastaj z nami". W czasie środowego wystąpienia premier wymieniła obecnego na sali weterana wojny w Iraku.

Magdalena Pawlak przypomniała o działalności prowadzonej przez siebie fundacji. - Chodzi o to, by wesprzeć dzieci rodziców, którzy zginęli podczas pełnienia służby publicznej - tłumaczy Magdalena Pawlak. Gdy zabraknie jednego rodzica, to trudno jest samotnie wychować, wykształcić dziecko. Fundacja to hołd dla tych, którzy poświęcili życie dla nas wszystkich - dodaje gość radiowej Jedynki.

Fundacja "Dorastaj z nami" powstała w 2010 roku, by pomagać dzieciom, których rodzice zginęli w katastrofie smoleńskiej. Utrzymuje się głównie ze składek przekazywanych przez prywatne firmy. 

Reklama

Obecnie Fundacja na różne sposoby pomaga dzieciom poległych w Iraku i Afganistanie żołnierzy. Największa pomoc udzielana jest w dziedzinie edukacji, w ramach której fundacja przyznaje stypendia naukowe. Udzielana jest też pomoc psychologiczna, ale też ułatwiane jest zdobywanie staży zawodowych.

Więcej informacji o fundacji i pomocy znaleźć można na stronie dorastajznami.org.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje