Reklama

Reklama

​Friedman: UE zawodzi, a polski rząd jest gotów to powiedzieć

Unia Europejska zawodzi, a Polacy wybrali rząd, który jest gotów to powiedzieć - mówi PAP ekspert ds. międzynarodowych George Friedman. Podkreśla też, że UE zignorowała polskie obawy wobec Rosji.

"UE nie może wypowiadać się w imieniu wszystkich, bo wszyscy mówią różnymi językami" - dodaje. "Unia Europejska zawodzi. Polacy wybrali rząd, który jest gotów to powiedzieć. (...) Unia Europejska nie może wypowiadać się w imieniu wszystkich, bo wszyscy mówią różnymi językami" - mówi PAP Friedman, założyciel Geopolitical Futures, a wcześniej think-tanku Stratfor.  

Friedman ocenił też, że Unia Europejska "zupełnie zignorowała polskie obawy wobec Rosji". "A więc (polskie) społeczeństwo wybrało rząd, który jest bardzo szczery wobec faktu, że to jest Polska, Polska różni się od innych krajów i będzie działał w interesie Polski. A reszta Europy jest zaszokowana" - dodał.  

Reklama

"Ja uważam, że Europejczycy kochają demokrację zawsze kiedy wybierany jest rząd, który popiera Unię Europejską. Jeśli tak nie jest, jeśli istnieją pytania, wątpliwości, wtedy oczywiście narażasz się na niebezpieczeństwo złamania pewnych niepisanych europejskich norm. (...) To się zdarzyło na Węgrzech, teraz zdarzyło się w Polsce i zdarzy się w innych krajach, ponieważ niepowodzenie Unii Europejskiej przyniesie zmiany polityczne" - zaznaczył Friedman.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje