Reklama

Reklama

Fatalne warunki na drogach. Policja apeluje o ostrożność

Policja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność. Zimowa, zmienna pogoda jest dla wielu z nich zaskoczeniem i dochodzi do groźnych wypadków.

Reklama

Wczoraj w okolicach Świdnicy w województwie dolnośląskim doszło do karambolu - trzeciego takiego zdarzenia w kraju w ciągu kilku dni.

"Ponad 80 procent wypadków powodują kierujący pojazdami, 10 procent" - piesi - mówi inspektor Leszek Jankowski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Przyczyny wypadków

Reklama

Przyczyny wypadków powodowanych przez kierowców to przede wszystkim nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu, nadmierna prędkość i nieprawidłowe zachowanie wobec pieszego.

Do największej liczby wypadków wcale nie dochodzi podczas złej pogody ani w potencjalnie niebezpiecznych miejscach, jak ostre zakręty. Zdecydowana większość tragicznych zdarzeń miała miejsce na prostych odcinkach dróg przy sprzyjającej pogodzie. Wtedy część kierowców uznaje, że jest bezpiecznie i jedzie zbyt szybko.

Coraz więcej ofiar

Po raz pierwszy od pięciu lat załamał się trend spadkowy liczby wypadków i ich ofiar. W zeszłym roku było więcej wypadków niż w roku poprzednim - o 280, rannych - o 406 i zabitych - o 47.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinieReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje