Reklama

Reklama

"Fakt": Wielka odprawa Andrzeja Rzeplińskiego. Otrzymał 320 tys. zł

19 grudnia zakończyła się w Trybunale Konstytucyjnym kadencja prof. Andrzeja Rzeplińskiego. Byłemu prezesowi TK przyznano emeryturę w wysokości 21 tys. zł. Ponadto otrzymał 320 tys. zł odprawy - donosi w sobotnim wydaniu "Fakt".

Jak wynika z informacji gazety, Andrzej Rzepliński otrzymał 170 tys. zł odprawy, czyli równowartość sześciomiesięcznej pensji.

Reklama

Pozostała kwota - 150 tys. zł - to ekwiwalent za niewykorzystany przez niego urlop wypoczynkowy. Z informacji "Faktu", uzyskanych w biurze prasowym TK, wynika, że Andrzej Rzepliński nie wybrał 114 dni wolnych.

Nowy prezes Trybunału Konstytucyjnego

19 grudnia zakończyła się kadencja dotychczasowego prezesa TK. Andrzej Duda powołał na miejsce Andrzeja Rzeplińskiego sędzię Julię Przyłębską.

Podczas zgromadzenia TK, które miało miejsce 20 grudnia, nowa prezes włączyła do składu orzekającego sędziów: Henryka Ciocha, Mariusza Muszyńskiego i Lecha Morawskiego. Przez ostatni rok blokował to dotychczasowy prezes Andrzej Rzepliński. Tym samym działalność rozpoczął nowy Trybunał konstytucyjny.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne