Reklama

Reklama

"Fakt": Ryszard Petru w dwa miesiące zarobił milion zł

Z oświadczenia majątkowego Ryszarda Petru za 2015 rok wynika, że w ramach doradztwa biznesowego dochód polityka wyniósł niemal 1,7 mln zł - donosi dzisiejszy "Fakt". Petru zdradził, że wejście do świata polityki nie wyszło mu finansowo na dobre.

Na początku kadencji Ryszard Petru złożył oświadczenie majątkowe, z którego wynikało, że w ubiegłym roku zarobił 643,7 tys. zł.

Jak donosi "Fakt", w nowym oświadczeniu wykazuje, że w ciągu kolejnych dwóch miesięcy jego konto powiększyło się o milion zł.

Sam Petru tłumaczy się tym, że prace wykonywał w 2014 roku, ale wynagrodzenie otrzymał dopiero w 2015 roku. Polityk wyjaśnia, że doradzał przy zawieraniu wielomilionowych kontraktów, a wtedy spora część wynagrodzenia jest wypłacana dopiero po zakończeniu pracy w postaci premii za sukces - czytamy w "Fakcie".

Reklama

Z oświadczenia majątkowego lidera Nowoczesnej wynika też, że w ramach innych umów i zasiadania w radach nadzorczych zarobił 448 tys. zł. Ponadto jest właścicielem połowy dużego mieszkania wartego 870 tys. zł i dwóch mniejszych wartych 340 tys. zł.

Petru zdradził "Faktowi", że wejście do świata polityki nie wyszło mu na dobre finansowo. Dzisiaj zarabia znacznie mniej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy