Reklama

Reklama

"Fakt": Kulisy wyjazdowego spotkania PiS

Posłowie i senatorowie PiS, a także członkowie rządu spotkali się w ubiegłym tygodniu na wyjazdowym, zamkniętym posiedzeniu. Dwudniowy zjazd odbył się w Jachrance pod Warszawą. Zostały na nim omówione założenia rządu na najbliższe miesiące. Za zamkniętymi drzwiami PiS zaplanował wiosenna ofensywę - donosi "Fakt".

Jak informuje "Fakt", politycy Prawa i Sprawiedliwości opracowali na dwudniowym posiedzeniu kolejne zmiany w kraju.

Mobilizacja

Spotkanie miało charakter mobilizacyjny. Jarosław Kaczyński nakreślił przed parlamentarzystami plan wiosennych działań. Prezes partii apelował podczas posiedzenia klubu o jedność w szeregach, a także zachowanie jednolitego przekazu w mediach - donosi "Fakt". Zapowiedział również kolejne marsze poparcia zwolenników partii, które mają być odpowiedzią na protesty KOD.

Plan działań

Z informacji "Fakt" wynika również, że zapowiadany na marzec kongres wyborczy PiS został przesunięty na czerwiec.

Reklama

Wśród planów partii na najbliższe miesiące jest m.in. powołanie czterech komisji śledczych, które mają zająć się aferą taśmową, aferą Amber Gold, a także sprawą wyłudzeń VAT - informuje "Fakt". Kolejne, zapowiadane działania to również utworzenie biura posłów i senatorów PiS w każdym powiecie oraz wprowadzenie możliwości śledzenia pracy komisji wyborczej przez internet - czytamy w dzienniku.

"To jest klub, który organizujemy po to, żeby parlamentarzyści mogli (...) podsumować pierwszy okres pracy w parlamencie, współpracy z rządem i postawić sobie te cele i zadania, które są przed nami" - powiedziała Beata Szydło przed posiedzeniem w piątek.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje