Reklama

Reklama

Ewakuacja z Afganistanu. Dyrektor Międzynarodowego Funduszu Walutowego podziękowała premierowi

Dyrektor zarządzająca Międzynarodowym Funduszem Walutowym Kristalina Georgieva podziękowała za udaną ewakuację i ochronę personelu funduszu na pokładzie polskiego samolotu - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

"Sytuacja w Afganistanie jest rozwojowa, zmienia się z godziny na godzinę, ale jedno jest pewne - Polska jest i pozostanie solidarna oraz wypełnia swoje zobowiązania sojusznicze wobec przyjaciół" - zapewnił premier Mateusz Morawiecki we wpisie na Facebooku. 

Szósty samolot LOT z ewakuowanymi z Afganistanu wylądował w niedzielę po 7:00 na warszawskim lotnisku im. Chopina. Na pokładzie jest około 80 osób.Kryzys w Afganistanie. Trwa ewakuacja 


Po tym, jak Stany Zjednoczone wycofały większość swoich wojsk z Afganistanu, dużą część terytorium tego kraju zajęli talibowie. W zeszłą niedzielę wkroczyli do stolicy kraju Kabulu i przejęli kontrolę nad pałacem prezydenckim. Państwa UE i NATO ewakuują swych obywateli z Afganistanu.

Reklama

W piątek premier Mateusz Morawiecki po rozmowie z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem poinformował, że Polska będzie odpowiedzialna za ewakuację 300 obywateli Afganistanu współpracujących z NATO. Zapowiedział, że trafią najpierw do Polski, a następnie do innych krajów NATO.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje