Reklama

Reklama

Ewakuacja szkół i przedszkoli. Zgłoszono podłożenie ładunków chemicznych

Policja w Nowym Dworze Mazowieckim otrzymała w piątek (25 września) sześć zgłoszeń o ładunkach chemicznych podłożonych w szkołach podstawowych i przedszkolach. Podobne zgłoszenie dotarło do policji w Szczecinie.

Jak przekazała st. asp. Joanna Wielocha, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, pierwsze zgłoszenie o ładunku chemicznym dyżurny otrzymał chwilę przed godziną 11. w piątek, ostatnie zgłoszenie odnotowano o godz. 13.30.

Reklama

"W sumie otrzymaliśmy sześć zgłoszeń o ładunkach chemicznych podłożonych na terenie placówek edukacyjnych, w tym szkół podstawowych i przedszkoli. Pięć placówek znajduje się na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego, jedna na terenie miejscowości Leoncin" - przekazała st. asp. Wielocha.

Policjanci i pirotechnicy byli kierowani na wskazane miejsca i wykonali rozpoznanie pod kątem ewentualnego zagrożenia. W przedszkolach i szkołach nie odnaleziono ładunków chemicznych.

Fałszywe zgłoszenie także w Szczecinie

Podobna sytuacja miała miejsce w piątek w Szczecinie. Jak informuje "Głos Szczeciński", strażacy ewakuowali dzieci i personel żłobka z ulicy Kazimierza Królewicza. Powodem było zagrożenie chemiczne. Ewakuowano w sumie 40 dzieci i 13 osób personelu.

"Po pięćdziesięciu minutach akcja zakończyła się. Powodem całej akcji był mail o podłożeniu ładunku chemicznego w żłobku. Na szczęście okazało się to kłamstwem" - informuje gazeta.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama