Reklama

Reklama

Ewa Kopacz: Hasło "Polska w ruinie" to kłamstwo

- Kłamstwem jest, że Polska powiatowa się zwija - mówiła Ewa Kopacz w środę w Krotoszynie. Premier podkreśliła, że za rządów PO powstało prawie 3 tys. żłobków i kilkaset boisk szkolnych.

- Mówię zdecydowanie "nie" dla kłamstw, które dzisiaj mówią, że Polska jest w ruinie, że Polska powiatowa się zwija, że dzieci w Polsce głodują - mówiła Kopacz na rynku w Krotoszynie (woj. wielkopolskie).  

Wyliczała, że w "tej powiatowej Polsce" jest 2 tys. 600 orlików oraz 2 tys. 910 żłobków wybudowanych w ciągu ośmiu ostatnich lat. - W 2007 r. było 507 żłobków - powiedziała premier.   Dodała, że "w tej zwijającej się powiatowej Polsce" jest wybudowanych i wyremontowanych 24 tys. km sieci kanalizacyjnej, a 3,5 tys. bibliotek ma dostęp do szerokopasmowego internetu.  

Reklama

Przypomniała, że przyjechała do Wielkopolski na zaproszenie Izby Rzemieślniczej, żeby posłuchać "tych, którzy od 25 lat budują sukces Polski". - Nie przyjechałam do wielkich przedsiębiorców, ale przyjechałam do drobnych sklepikarzy, piekarzy - powiedziała Kopacz.  Dodała, że w czwartek spotka się z górnikami i hutnikami. 

Kopacz powiedziała, że kampania przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi powinna być "licytacją na dobre pomysły dla Polski". Dodała, że kampania wyborcza nie może opierać się na tylko na kłótniach i sporach.  

Na spotkanie z premier przyszło kilkadziesiąt osób, m.in. mieszkańcy i lokalni działacze PO. Przeciwnicy PO i rządu przynieśli transparenty z napisami "Dość kłamstw Platformy", "Nie płacz Ewka, bo tu miejsca brak na twe przekręty". Krzyczeli również "Dość kłamstw Platformy".  

Po przemówieniu część osób robiła sobie zdjęcia z premier; inni wchodzili z nią dyskusję.    

Dowiedz się więcej na temat: Ewa Kopacz | premier | Poznań | wielkopolskie | powiaty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy