Reklama

Reklama

Europejski Nakaz Aresztowania za Kajetanem Poznańskim

Wydano Europejski Nakaz Aresztowania za Kajetanem Poznańskim. – Istnieje podejrzenie, iż może przebywać w UE – poinformował rzecznik prokuratury okręgowej. Bibliotekarz jest podejrzany o brutalne morderstwo mieszkanki Woli.

Jeszcze rano informowano, że prokuratura nie będzie wnioskowała o wydanie takiego nakazu, ponieważ nie udało się potwierdzić, że Poznański opuścił granice naszego kraju. 

W sobotę Prokuratura Okręgowa w Warszawie wydała list gończy za 30-letnim Kajetanem Poznańskim. Dzień wcześniej, zgodnie z wnioskiem prokuratury, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 14 dni, co było podstawą do wydania listu gończego. Podstawą zastosowania aresztowania jest realna groźba ucieczki i ukrywania się.

Poznański jest podejrzewany o zabójstwo, do którego doszło 3 lutego 2016 roku w Warszawie. W jednym z mieszkań odnaleziono zwłoki młodej kobiety.

Reklama

Do odkrycia doszło w ubiegłą środę w jednym z mieszkań na warszawskim Żoliborzu. Wezwani do pożaru strażacy znaleźli w nadpalonym worku ciało młodej kobiety. Było okaleczone, bez głowy. Głowę odnaleziono później w plecaku, w tym samym mieszkaniu. 

Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że mężczyzna zabił Katarzynę J. w mieszkaniu na Woli, a następnie przewiózł jej ciało do wynajmowanego przez siebie mieszkania na Żoliborzu, przy ul. Potockiej.

Mężczyzna ma około 180 - 185 cm wzrostu, ciemną karnację. Sylwetka szczupła. Może nosić okulary.

Funkcjonariusze zwracają się z prośbą do wszystkich osób, które mają informację o miejscu pobytu poszukiwanego lub widziały widoczną na zdjęciach osobę od dnia 3 lutego 2016 r. do chwili obecnej o kontakt pod numerami telefonów 22 603-65-59, 22 603-63-52 oraz 997 i 112 lub z najbliższą jednostką Policji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama