Reklama

Reklama

Ekspert: PO nie walczy już o wygraną, przygotowuje się do bycia w opozycji

- Platforma Obywatelska nie walczy już o wygraną w wyborach parlamentarnych, przygotowuje się do bycia w opozycji - mówi Magdalena Błędowska z Krytyki Politycznej. Jej zdaniem premier Ewa Kopacz buduje wokół siebie obóz, który ma być dla niej wsparciem w trudniejszych czasach.

- Platforma powinna się przygotować do bycia w opozycji i myślę, że już to robi  - mówi Błędowska. Jej zdaniem świadczy o tym m.in. sposób, w jaki Ewa Kopacz kształtuje listy wyborcze. Według Błędowskiej urzędująca premier buduje wokół siebie obóz, który będzie dla niej "wsparciem w trudniejszych czasach".

Reklama

- Myślę, że to wszystko świadczy o tym, iż raczej ona sama (Ewa Kopacz) i cała Platforma nastawia się na to, że będzie w opozycji i tak naprawdę w ogóle nie walczy już w tym momencie o wygraną - ocenia ekspertka.

Jak mówi, PO będzie próbowała "z wyprzedzeniem kontrować pytania referendalne i w ten sposób osłabiać działania PiS".

Przypomniała w tym kontekście zapowiedź Ewy Kopacz, że do końca tej kadencji przepracowany zostanie projekt ustawy, w którym będzie zapisane, iż Lasy Państwowe nie będą ani prywatyzowane, ani restrukturyzowane.

Z kolei prezydent Andrzej Duda chce, aby w dniu wyborów 25 października pod ogólnokrajowe referendum poddać m.in. właśnie kwestię ochrony Lasów Państwowych.

- Może w ten sposób PO będzie próbowała osłabiać działania PiS, ale to jest chyba wszystko, co jej zostało - oceniła Błędowska.
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy