Reklama

Reklama

Dzisiaj zebranie Rady Politycznej PiS

W sobotę po godz. 10.30. w siedzibie partii na ul. Nowogrodzkiej rozpoczęło się posiedzenie Rady Politycznej PiS; ma ona m.in. wybrać nowego szefa Komitetu Wykonawczego PiS w miejsce Joachima Brudzińskiego, który na początku roku objął funkcję szefa MSWiA.

W posiedzeniu Rady udział biorą m.in.: premier Mateusz Morawiecki, b. szefowa rządu, wicepremier Beata Szydło oraz minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Kto zostanie szefem Komitetu Wykonawczego PiS?

Reklama

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki przed rozpoczęciem Rady powiedział dziennikarzom, że najważniejszym punktem spotkania będzie wybór nowego szefa Komitetu Wykonawczego. "Będziemy (mieli) też wątek samorządowy, bo przygotowujemy się do wielkiej kampanii samorządowej"- podkreślił.

Dopytywany, kto zastąpi Brudzińskiego na funkcji szefa Komitetu Wykonawczego, Terlecki powiedział że "na razie jest jeden poważny kandydat". Wskazał na sekretarza Rady Politycznej PiS Krzysztofa Sobolewskiego.

List Kaczyńskiego

Z kolei wiceszef resortu kultury Jarosław Sellin powiedział że podczas posiedzenia Rady Politycznej PiS "na pewno będą rozmowy o tym, co prezes napisał w liście do członków partii, w sensie zmian personalnych w rządzie, nowych kierunkach i zadaniach, które rząd ma wykonać przez następne dwa lata".

W czwartek Jarosław Kaczyński w liście do działaczy PiS odniósł się do głosowania w Senacie nad wnioskiem prokuratury nad wyrażeniem zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, w liście tym tłumaczył też działaczom PiS przyczyny rekonstrukcji rządu.

Spotkanie zamknięte dla mediów

Posiedzenie ma się rozpocząć od wystąpienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. 

Całe spotkanie, łącznie z wystąpieniem szefa Prawa i Sprawiedliwości, ma być zamknięta dla mediów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje