Reklama

Reklama

"Dziennik Polski": Rzucą wyzwanie partiom i prezydentom miast

Aktywiści z sześciu miast powołali Porozumienie Ruchów Miejskich. We wtorek oficjalnie przedstawią wspólny program i kandydatów na prezydentów w trzech aglomeracjach - informuje "Dziennik Polski".

PRM tworzą organizacje: Miasto jest Nasze z Warszawy, Kraków Przeciw Igrzyskom, Prawo do Miasta z Poznania, Gdańsk Obywatelski, Czas Mieszkańców z Torunia oraz Samorządni.pl z Płocka.

Inicjatywa to "efekt narastającego rozczarowania wieloletnimi rządami prezydentów i ich ekip", ale też rosnącej siły lokalnych stowarzyszeń, które walczą o lepsze miasto, ale nie uczestniczą jeszcze w sprawowaniu władzy - wybija dziennik.

Reklama

A przykładem takiej organizacji jest Kraków Przeciw Igrzyskom, który doprowadził do referendum ws. organizacji olimpiady pod Wawelem w 2022 r. i do odrzucenia przez krakowian tej idei - forsowanej przez prezydenta miasta i polityków PO - w plebiscycie.

Lider stowarzyszenia Tomasz Leśniak już zapowiedział, że będzie się ubiegał o fotel prezydenta Krakowa w jesiennych wyborach - przypomina "DP".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje