Reklama

Reklama

Dzieci z Afganistanu zatrute grzybami. Lekarze: Nie udało się im pomóc

Lekarze z warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka przekazali, że zatruty grzybami pięcioletni Afgańczyk zmarł. - Zgodnie z przepisami potwierdzono u niego śmierć mózgu. Stwierdziliśmy więc zgon tego dziecka - wyjaśnili medycy. Dodali, że rokowania, by przeżył o rok starszy chłopiec, są "niepomyślne".

Lekarze z Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" na konferencji prasowej przekazali informacje dotyczące afgańskich dzieci, które trafiły do szpitala z ostrą niewydolnością wątroby po zatruciu muchomorem sromotnikowym. Mali Afgańczycy zjedli grzyby, przebywając w ośrodku dla cudzoziemców w Podkowie Leśnej-Dębaku.

Lekarze potwierdzili, że pięcioletni chłopiec zmarł. Z kolei u jego sześcioletniego brata specjaliści w ciągu ostatniej doby obserwowali "narastające objawy ciężkiego uszkodzenia centralnego układu nerwowego". 

- Wątroba przeszczepiona sześciolatkowi pracuje prawidłowo - uściślili, dodając jednak, że "nie udało się pomóc obu chłopcom". - (W przypadku starszego z nich) mamy taką samą sytuację, jak u młodszego dwa dni temu. Rokowania na jego przeżycie są niepomyślne. To, czy zmiany (w układzie nerwowym - red.) są nieodwracalne, potwierdzi protokół. Przeprowadzimy taką samą procedurę, jak u młodszego chłopca - zapewnili lekarze z CZD.

Reklama

Afgańczycy zjedli trujące grzyby. Sprawą zajęła się prokuratura

Muchomorem zatruła się też 17-letnia siostra obu chłopców. Jej stan jest dobry, dlatego we wtorek opuściła szpital.

Prokuratura w Grodzisku Mazowieckim zajęła się sprawą zjedzenia przez cudzoziemców trujących grzybów w czasie, gdy przebywali w specjalnej placówce dla cudzoziemców. Śledczy nadzorują policyjne dochodzenie, które wszczęto w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. - Dotyczy to sześciu obywateli Afganistanu - przekazała prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje