Reklama

Reklama

"DzGP": Historia bez WOS, biologia i geografia zamiast przyrody

Jakie dokładnie będą szczegóły zapowiadanej od dawna przez rząd Beaty Szydło reformy oświaty? "Dziennik Gazeta Prawna" pisze o zmianach w programach nauczania - planach rozdzielenia lekcji historii i wiedzy o społeczeństwie oraz podzielenia przyrody na poszczególne przedmioty: m.in. biologię i geografię.

MEN jak na razie bardzo oszczędnie informuje o szczegółach reformy likwidującej gimnazja.

Jak pisze Anna Wittenberg na łamach "Dziennika Gazety Prawnej", wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie będzie możliwe prowadzenie odrębnych szkół ograniczonych do klas I-IV lub V-VIII (o takie rozwiązanie zabiegali m.in. dyrektorzy niepublicznych gimnazjów).

Wiceminister Maciej Kopeć z resortu edukacji w dokumentach stanowiących odpowiedzi na zapytania poselskie zdradza natomiast więcej szczegółów związanych ze zmianami w programie nauczania. Wśród nich jest wymienione już rozdzielenie nauczania historii od WOS-u i przyrody na poszczególne przedmioty - czytamy w "DzGP".

Reklama

Dziennik cytuje Kopcia, który wyjaśnia, że w klasach V-VIII uczniowie odbędą pierwszy pełen (od starożytności do czasów współczesnych) program nauczania historii, który - inaczej niż obecnie - powtórzą w szkole ponadpodstawowej. Nauczanie drugiego obcego języka planowane jest od klasy siódmej podstawówki (czyli podobnie jak teraz - obecnie w pierwszej klasie gimnazjum).

Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy