Reklama

Reklama

​Dyrektor CIS: List KE jest w Kancelarii Sejmu poddany analizie

List Komisji Europejskiej jest w Kancelarii Sejmu, dokument jest adresowany do czterech najwyższych rangą urzędników państwowych w Polsce, w tym marszałka Sejmu. Korespondencja jest poddawana dokładnej analizie - poinformował PAP dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka.

Rzecznik KE Christian Wigand poinformował w piątek, że Komisja Europejska zwróciła się w liście do: prezydenta, premiera, marszałków Sejmu i Senatu o wstrzymanie prac nad projektem ustawy dotyczącym sądów do czasu przeprowadzenia konsultacji. 

W liście wiceszefowa KE Viera Jourova zachęciła mocno polskie władze do skonsultowania z Komisją Wenecką Rady Europy tego projektu i zachęciła wszystkie organy państwa do wstrzymania procedowania nad projektem do czasu przeprowadzenia wszystkich niezbędnych konsultacji.

Reklama

"List z Komisji Europejskiej jest w Kancelarii Sejmu. Dokument jest adresowany do czterech najwyższych rangą urzędników państwowych w Polsce, w tym marszałka Sejmu. Korespondencja jest poddana dokładnej analizie" - przekazał dyrektor CIS.

W piątek po godz. 5 nad ranem po całonocnych obradach, sejmowa komisja sprawiedliwości pozytywnie zaopiniowała projekt PiS, nowelizujący ustawy sądowe. Przyjęła do niego 22 poprawki zgłoszone przez posłów PiS. Odrzucono ponad 80 poprawek opozycji.

Sejm przeprowadził w piątek drugie czytanie projektu PiS w sprawie sądów. Więcej na ten temat TUTAJ.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje