Reklama

Reklama

Dymisja w resorcie sportu i turystyki. Ryszard Szuster nie jest już podsekretarzem stanu

Ryszard Szuster zrezygnował w funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Dymisja ma związek z sytuacją jego syna. Robert Sz. trafił do aresztu. Jest podejrzany o udział grupie przestępczej wyłudzającej prowizje z towarzystw ubezpieczeniowych. Pisała o tym "Gazeta Wyborcza".

Ryszard Szuster to znany na Śląsku działacz sportowy, znany m.in. z tego, że sprowadził do kraju Emmanuela Olisadebe. jesienią zeszłego roku został powołany do rządu Beaty Szydło. Pełnił podsekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, którym kieruje Witold Bańka.

Reklama

Nazwisko Szustera zniknęło już z oficjalnej strony ministerstwa. W jego miejsce pojawiło się nazwisko Jana Widery. Ten śląski działacz sportowy, członek Bytomskiej Rady Sportu, zastąpi Szustera.

Nazwisko syna byłego już wiceministra sportu pojawiło się w prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Gliwicach śledztwie dotyczącym oszustw na szkodę kilku firm ubezpieczeniowych, największych działających na polskim rynku.

Według ustaleń śledczych brokerzy, agenci i pośredniczący w zawieraniu długoterminowych polis. Łącznie w tej sprawie podejrzanych jest 19 osób, w tym Sławomir Sz. i Artur M., biznesmeni z katowickiej firmy Blue Ocean Finance. Katowicka "Wyborcza" przypomina, że to firma z branży ubezpieczeniowej, a zarazem strategiczny sponsor Nadwiślana Góra.

Więcej na ten temat tutaj


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama