Reklama

Reklama

Dymisja szefa sztabu Magdaleny Ogórek Leszka Aleksandrzaka

Leszek Aleksandrzak - szef sztabu Magdaleny Ogórek podał się do dymisji. To skutek słabego wyniku kandydatki wystawionej przez Sojusz. Leszek Miller przeprosił tych, którzy poczuli się "zawiedzeni" kandydaturą Ogórek.

Przypomnijmy, że kandydatka SLD na prezydenta RP Magdalena Ogórek zdobyła jedynie 2,38 procent głosów. Ten wynik dał jej piąte miejsce wśród jedenastu kandydatów. 

Reklama

- W związku z osiągniętym bardzo słabym wynikiem w wyborach prezydenckich sztab ocenił bardzo krytycznie całą kampanię. W związku z tym podałem się do dymisji z funkcji wiceprzewodniczącego SLD - oświadczył Aleksandrzak po sobotnim zarządzie, gdzie politycy SLD analizowali kampanię prezydencką i dyskutowali o strategii na wybory parlamentarne.

- To jest moja decyzja, to nie jest decyzja zarządu, bo nie jest on kompetentny do tego. Uważam, że taka decyzja powinna zostać podjęta - dodał. Zadeklarował, że nie opuszcza szeregów SLD.

Miller dodał, że Sojusz nie poprze żadnego z kandydatów w II turze wyborów prezydenckich.

- Zarząd uznał, że wynik uzyskany przez panią Magdalenę Ogórek jest dalece niewystarczający. Dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos, a jednocześnie przepraszamy tych, którzy poczuli się tą kandydaturą zawiedzenie - powiedział Miller na konferencji prasowej po posiedzeniu zarządu w Warszawie.

Jak dodał, współpracę z Ogórek Sojusz uważa za zakończoną.

Posiedzenie zarządu krajowego SLD, który przeanalizował kampanię prezydencką i dyskutował o strategii na wybory parlamentarne odbyło się dziś w warszawskiej siedzibie partii przy ul. Złotej. 

Dowiedz się więcej na temat: Leszek Aleksandrzak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne