Reklama

Reklama

Dwa tragiczne wypadki na pasach. Zginęły cztery osoby

Dwie kobiety wracające z pasterki zostały potrącone na pasach w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jedna z nich zmarła. Kierowca uciekł z miejsca wypadku. Wcześniej informowaliśmy o podobnym wypadku na przejściu dla pieszych - w Kobyłce na Mazowszu. Kierowca zabił na pasach trzy osoby.

Do tragicznego zdarzenia w Ostrowcu Świętokrzyskim doszło po godzinie 1 w nocy. Kierowca wjechał na przejściu dla pieszych w dwie kobiety i uciekł z miejsca wypadku.

"Starsza z kobiet wskutek odniesionych obrażeń zmarła, a druga w poważnym stanie przebywa w szpitalu" - poinformowała kom. Ewa Libuda z KPP w Ostrowcu Św.

Po ponad dwóch godzinach policja zatrzymała 23-letniego mieszkańca miasta.

"W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Ustalamy, czy to on był kierowcą mazdy, która brała udział w wypadku. Trwają też czynności mające na celu zabezpieczenie tego pojazdu" - dodała kom. Libuda.

Reklama

Wypadek w Kobyłce

W miejscowości Kobyłka samochód również potrącił pieszych na pasach. Kierowca zabił trzy kobiety wracające z paserki.

- Z pierwszych ustaleń wynika, że jeden z pojazdów zatrzymał się przed oznakowanym pulsującym żółtym światłem przejściem dla pieszych, żeby przepuścić trzy kobiety, które chciały przejść (...). Kobiety weszły na przejście, niestety pojazd nadjeżdżający z przeciwnego kierunku uderzył w nie - relacjonował w rozmowie w RMF FM kom. Jarosław Florczak z Komendy Stołecznej Policji.

Niestety kobiety zginęły na miejscu.

22-letni kierowca był trzeźwy. Mężczyzna został zatrzymany, jeszcze dzisiaj może zostać przesłuchany przez prokuratora.

60 wypadków, 9 ofiar, 163 pijanych kierowców

W Wigilię policja odnotowała łącznie 60 wypadków drogowych. W ich wyniku zginęło 9 osób, a 76 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 163 pijanych kierowców.

W 2016 roku w czasie trzech świątecznych dni w 183 wypadkach zginęło 30 osób, a 229 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 664 pijanych kierowców.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL