Reklama

Reklama

Duda ma zastąpić Hofmana na stanowisku rzecznika PiS

Poseł Andrzej Duda jest kandydatem na rzecznika PiS, ma zastąpić Adama Hofmana - dowiedziała się PAP od polityków PiS. Taką decyzję podejmie dziś Komitet Polityczny. Stworzone ma zostać stanowisko wicerzecznika partii. Obejmie je Marcin Mastalerek.

Według informacji PAP, Komitet ma również zdecydować, że osobą odpowiedzialną za koordynację wystąpień medialnych parlamentarzystów będzie poseł Maciej Łopiński.

- Powstał triumwirat, który ma działać do czasu oczyszczenia z zarzutów Adama Hofmana. Duda jest sprawny medialnie, ale nie zawsze jest w Warszawie, mógłby nie zapanować nad wszystkim, stąd pomysł powołania dynamicznego wicerzecznika, a także osoby  od spraw technicznych - tłumaczył plany PiS polityk z kierownictwa tej partii.

Reklama

Andrzej Duda jest posłem z okręgu krakowskiego. Był wiceministrem sprawiedliwości i podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Marcin Mastalerek jest szefem łódzkich struktur PiS i szefem partyjnej młodzieżówki. Od soboty zasiada w Komitecie Politycznym.

Łopiński został wybrany do Sejmu z okręgu gdańskiego. Stał na czele gabinetu prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wcześniej odpowiadał za politykę medialną w Kancelarii Prezydenta.

Prezes partii Jarosław Kaczyński podkreślił w poniedziałek, że wyznaczenie rzecznika będzie tymczasowe. Wyraził wiarę, że Adam Hofman powróci na to stanowisko.

Hofman poinformował w piątek, że zawiesza członkostwo w PiS i klubie partii do czasu wyjaśnienia sprawy swego oświadczenia majątkowego.

Adam Hofman na wesoło... Zobacz galerię!

Dowiedz się więcej na temat: Adam Hofman | Prawo i Sprawiedliwość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy