Reklama

Reklama

Drugie spotkanie Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry

Jarosław Gowin powiedział na antenie radiowej Trójki, że dziś prawdopodobnie dojdzie do kolejnego spotkanie liderów Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski.

Prezes Polski Razem liczy, że podczas rozmowy osiągnięte zostanie porozumienie między Jarosławem Kaczyńskim a Zbigniewem Ziobrą i usunięte, bądź zniwelowane, zostaną różnice zdań między politykami. Jarosław Gowin za sukces uważa już samą próbę pojednania.

Celem konsolidacji opozycyjnej prawicy jest odsunięcie od władzy rządu premiera Tuska. W tym celu przedstawiciele prawej sceny politycznej i różnych stowarzyszeń mają spotkać się w sobotę na kongresie zjednoczeniowym. Jarosław Gowin nie jest jednak pewien, czy do tego spotkania dojdzie. Jego powodzenia uzależnia od wyniku rozmów Kaczyńskiego z Ziobrą. - Jeśli kompromisu nie będzie, osobiście uważam, że warto wtedy rozważyć przesunięcie terminu kongresu - mówił. 

Reklama

Gowin dodał, że na kongresie na pewno nie pojawią się przedstawiciele Ruchu Narodowego i Kongresu Nowej Prawicy.

Liderzy PiS i Solidarnej Polski spotkali się już w poniedziałek. Wtedy nie udało się zawrzeć sojuszu. Partia Ziobry chciała umowy na piśmie z partią Kaczyńskiego - podobnej do tej, którą podpisał z PiS w imieniu swojej partii Marek Jurek.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne