Reklama

Reklama

Dorn przechodzi do PSL? Jest komunikat rzecznika

Nie potwierdzam informacji jakoby Ludwik Dorn miał zostać członkiem klubu parlamentarnego PSL - mówi Jakub Stefaniak. Rzecznik prasowy klubu PSL dementuje informacje radia ZET, które podało, że były polityk Prawa i Sprawiedliwości dostał propozycję przejścia do ludowców i ma podjąć decyzję w tej sprawie do końca tygodnia.

- Absolutnie nie wiem skąd się pojawiły takie informacje, ja tych informacji nie potwierdzam. Na temat rozmów z panem Dornem nic nie wiem, aczkolwiek nie siedzę na sali [obrad plenarnych - przyp. red.]. Być może pan Dorn z kimś rozmawiał na ten temat, natomiast nie ma takiej możliwości, by w przyszłym tygodniu pan marszałek Dorn był członkiem klubu i myślę, że również do końca kadencji takiej możliwości nie będzie - powiedział rzecznik klubu PSL.

Ludwik Dorn to były bliski współpracownik Jarosława i Lecha Kaczyńskich. W 2001 roku współtworzył z nimi i z grupą ludzi z Porozumienia Centrum Prawo i Sprawiedliwość.

Reklama

W 2008 roku został usunięty z partii i z klubu parlamentarnego PiS. Ponownie rozpoczął współpracę z tą partią pod koniec 2010 roku. Rok później wystartował do Sejmu z list PiS otrzymując grubo ponad 18 tysięcy głosów.

Pod koniec 2011 roku wstąpił do klubu Solidarna Polska. Obecnie jest posłem niezrzeszonym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje