Reklama

Reklama

Donald Tusk wrócił na dwa lata? Nieoficjalne informacje z posiedzenia klubu KO

Podczas zamkniętego spotkania z klubem Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk miał powiedzieć, że swoją aktywność określa na mniej więcej dwa lata i tyle sobie daje na przywództwo.

Pytani o wrażenia ze spotkania posłowie i senatorowie KO najczęściej używali słów: energia, entuzjazm, nadzieja, motywacja.
Donald Tusk również określił atmosferę środowej narady jako "świetną".

Donald Tusk apeluje

Według informacji PAP, podczas swojego wystąpienia Tusk apelował do wszystkich, że muszą się wziąć do pracy, bo inaczej "cały projekt jest skazany na uwiąd". Apelował zwłaszcza o to, aby wierzyć w możliwość zwycięstwa, bo bez tego nie ma szans na dobry wynik.

Tusk miał też mówić, że swoją aktywność określa na mniej więcej dwa lata i tyle sobie daje na przywództwo. Zaznaczył też, że w najbliższym czasie nie powinno być wyborów wewnętrznych w PO, bo trzeba się skoncentrować na odbudowie poparcia. Tusk zapowiedział rozmowy z innymi ugrupowaniami opozycyjnymi.

Reklama

- Widać było, że on jest zdeterminowany, żeby naprawdę wygrać - powiedział jeden z uczestników spotkania. Jednak inny dodał, że spotkanie przypominało trochę odprawę motywacyjną dla akwizytorów.

Środowe spotkanie, zorganizowane w Forcie Sokolnickiego na warszawskim Żoliborzu, trwało niecałe dwie godziny

Donald Tusk i zmiany w PO

Podczas sobotniej Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej doszło do dużych zmian w partii. Budka zrezygnował z funkcji przewodniczącego PO. Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz ustąpili ze stanowisk wiceprzewodniczących partii.

Donald Tusk i Budka zostali wybrani na wiceprzewodniczących i Tusk jako najstarszy wiekiem wiceszef partii od soboty pełni obowiązki przewodniczącego PO.

Czytaj też:

Donald Tusk odbierze wyborców Polsce 2050? Zaskakujące słowa Szymona Hołowni

Piotr Müller: Nie wiem, czy to efekt Donalda Tuska

Dowiedz się więcej na temat: Donald Tusk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama