Reklama

Reklama

Donald Tusk: Opozycja podwyższająca wynagrodzenie złej władzy nie ma racji bytu

"Opozycja, która złej władzy podwyższa wynagrodzenie i to w czasie kryzysu - nie ma racji bytu" - ocenił na Twitterze były premier Polski, szef EPL Donald Tusk. "Ogarnijcie się, proszę" - zaapelował.

"Perfect Timing Day: przyznać wielkie podwyżki prezydentowi, rządowi i parlamentowi w rocznicę strajku 1980, w czasie rewolucji u najbliższego sąsiada, w szczycie pandemii, kiedy zaczyna się głęboka recesja" - napisał na Twitterze Donald Tusk.

Reklama

Później dodał: "Opozycja, która złej władzy podwyższa wynagrodzenie, i to w czasie kryzysu, nie ma racji bytu. Po prostu. Ogarnijcie się, proszę". 

Pensja dla pierwszej damy

Posłowie przeprowadzili w piątek dwa czytania projektu noweli podwyższającej wynagrodzenia dla samorządowców, parlamentarzystów i osób zajmujących kierownicze stanowiska. O przejściu do drugiego czytania zdecydowali w głosowaniu - 347 posłów było za niezwłocznymi dalszymi pracami, 21 przeciw, a siedem osób wstrzymało się od głosu.

Sejm jeszcze w piątek będzie głosował nad podwyższeniem m.in. zarobków najważniejszych osób w państwie. Zamiast mnożnika kwoty bazowej corocznie określanej w ustawie budżetowej, mają być one powiązane z wynagrodzeniami sędziów Sądu Najwyższego.

Zmiany mają wprowadzić też miesięczne wynagrodzenie dla pierwszej damy - na poziomie 0,9-krotności wynagrodzenia sędziego SN.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama