Reklama

Reklama

Donald Tusk bezpośrednio: Niech pan nie opowiada głupot

- Niech pan nie opowiada takich głupot, ma pan oczy - tymi słowami Donald Tusk, lider Platformy Obywatelskiej, zwrócił się do jednego z mieszkańców Nakła, gdy ten na specjalnym spotkaniu zarzucił Tuskowi, że za jego rządów "na nic nie było pieniędzy".

W środę Donald Tusk spotkał się z mieszkańcami Nakła. Podczas spotkania odpowiadał na ich pytania.

Tusk: Jeśli chodzi o afery, w porównaniu z PiS jestem amatorem

Jeden z mieszkańców miasta zapytał, co Tusk chce osiągnąć w Polsce, skoro już tyle czasu rządził w kraju i - jak mówił pytający - brakowało wtedy pieniędzy i były afery.

Odnosząc się do pytania o afery, Donald Tusk stwierdził, że w porównaniu do "tej ekipy, która dzisiaj rządzi", to on jest "absolutny amator".

Donald Tusk: Niech pan nie opowiada głupot

Tusk nie zgodził się też z zadającym pytanie, że za jego rządów "na nic nie było pieniędzy".

- Niech pan nie opowiada takich głupot, ma pan oczy, ma pan możliwość przemieszczania się po Nakle, po województwie kujawsko-pomorskim, po Polsce - mówił Donald Tusk.

Reklama

Przypomniał, że za jego rządów zbudowano wiele mostów, obwodnic i budynków użyteczności publicznej, szpitali. Przekonywał, że za to za czasów rządów PiS "łóżka szpitalne zaczęły znikać z prędkością kosmiczną i ten proces trwa".

- Myśmy nie dali ludziom 500 plus, a PiS dał 500 plus. I to pozwala formułować takie tezy, że wtedy nie było na nic pieniędzy, a teraz są. Jaką cenę za to zapłacimy - tego jeszcze nie wiem. To była bardzo odważna decyzja - mówił Tusk, podkreślając, że obecnie stale rośnie inflacja, nawet jeśli nie jest ona jeszcze bardzo odczuwalna w sieci najtańszych sklepów.

Czytaj też:

Donald Tusk przyznaje: Popełniłem błąd

Pijesz wodę z butelki? Wpływasz nie tylko na środowisko, ale i zdrowie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy