Reklama

Reklama

Donald Trump przyjedzie do Polski. Sasin: Mamy to potwierdzone

Donald Trump weźmie udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, które odbędą się w Warszawie. "Mamy to już potwierdzone" - powiedział wicepremier Jacek Sasin.

W programie "Tłit" wp.pl Sasin mówił, że w Warszawie odbędą się światowe obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Reklama

Dopytywany, dlaczego obchody odbędą się w Warszawie, a nie na Westerplatte, Sasin mówił, że to Warszawa jest stolicą Polski. "Mamy stolicę, tutaj są obchodzone najważniejsze państwowe uroczystości, właśnie w stolicy i taka decyzja została podjęta, żeby to właśnie będzie się działo w stolicy, natomiast Westerplatte będzie też ważnym elementem tych obchodów" - mówił.

"Będzie na pewno prezydent (USA Donald- red.) Trump - to mamy już potwierdzone. Będą inni przywódcy, w tej chwili są potwierdzane te wizyty. Skierowaliśmy zaproszenia jako Polska do szerokiego grona przywódców, więc oczekujemy i jesteśmy przekonani, że to będą światowe obchody" - mówił wicepremier.

Dopytywany, czy wizyta Trumpa w Polsce jest już potwierdzona, czy są to nieoficjalne informacje, Sasin powiedział: "Są nieoficjalne, ale możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa mówić, że do tej wizyty dojdzie".

Pytany o obecność kanclerz Niemiec Angeli Merkel, wicepremier stwierdził: "Jesteśmy w tej sprawie optymistami".

Odnosząc się zaś do ewentualnej wizyty prezydenta Rosji Władimira Putina, Sasin powiedział, że jest on "przywódcą kraju, który dokonuje zbrojnych agresji wobec swoich sąsiadów i myślę, że byłoby to jednak nie na miejscu, żeby czcić rocznicę zbrojnej agresji na Polskę z udziałem przywódcy, który dzisiaj tymi samymi metodami traktuje swoich sąsiadów".

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz mówiła, że samorząd gdański organizuje obchody 1 września na Westerplatte o 4.45, otwarte dla każdego. "Będą na pewno także delegacje z różnych krajów. I robimy swoje, bo Westerplatte, to jest takie miejsce, w którym rozpoczęła się II wojna światowa" - powiedziała Dulkiewicz.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje