Reklama

Reklama

Dodatkowe patrole Straży Granicznej na lotniskach

Na polskich lotniskach wprowadzono dodatkowe patrole funkcjonariuszy Straży Granicznej z psami oraz funkcjonariuszy nieumundurowanych - poinformowała we wtorek rzeczniczka komendanta głównego Straży Granicznej Agnieszka Golias.

"Patrolujemy na lotniskach zarówno strefy ogólnodostępne jak i zastrzeżone" - powiedziała rzeczniczka.   

Zaapelowała do podróżnych, aby zwracali szczególną uwagę na pozostawione bez opieki bagaże.   

We wtorek rano doszło do dwóch eksplozji na lotnisku Zaventem w Brukseli oraz eksplozji na dwóch stacjach metra w pobliżu instytucji unijnych. Według ostatnich doniesień zginęły co najmniej 23 osoby, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Lotnisko w Warszawie pracuje normalnie

Lotnisko Chopina w Warszawie pracuje normalnie - poinformował we wtorek PAP rzecznik portu Przemysław Przybylski po zamachach w Brukseli, m.in. na lotnisku Zaventem.

Reklama

"Lotnisko pracuje jak codziennie. Wszystko jest zabezpieczone. Jeśli otrzymamy jakieś zalecenia od służb państwowych, to wtedy będziemy się dostosowywać, ale jak na razie służby nie nakazywały nam zwiększać środków bezpieczeństwa" - powiedział Przybylski.

"Oczywiście po informacjach z Brukseli jesteśmy bardziej uważni, ale nie są to żadne zwiększone środki bezpieczeństwa" - podkreślił.

Przed godziną 10 na warszawskim lotnisku wylądował jeden samolot z Brukseli. Rejs samolotu, który miał wylądować w Warszawie po godzinie 12, został odwołany.

Popołudniowe wyloty z Warszawy do Brukseli nie zostały odwołane.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne