Reklama

Reklama

Do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych

Do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Należy odwiedzić cmentarz i wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu.

Reklama

Ksiądz Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, przypomina, że warunki te, to przyjęcie Komunii świętej, odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu. "To jeden z najcenniejszych darów, który możemy ofiarować naszym bliskim zmarłym" - mówi duchowny.

Reklama

Odpust zupełny jest to całkowite uwolnienie od kary za grzechy, które zostały odpuszczone już co do winy w spowiedzi. "Oznacza to, że każdego dnia od 1 do 8 listopada naszą modlitwą możemy tak bardzo pomóc ośmiu osobom w czyśćcu cierpiącym, za które ofiarujemy odpust zupełny. Wykorzystajmy tę szansę" - zachęca ksiądz Paweł Rytel-Andrianik.

Rzecznik Episkopatu dodaje, że "dusze zmarłych przebywające w czyśćcu nie mogą same sobie pomóc, są zdane tylko na nas".
"Tylko żyjący mogą przyjść im z pomocą. Nie żałujmy czasu, by wspomóc naszych braci i siostry, którzy poprzedzili nas w ziemskiej pielgrzymce" - mówi ksiądz Paweł Rytel-Andrianik.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy