Reklama

Reklama

Długi weekend ma być ciepły, ale z przelotnymi opadami

Jak informuje IMGW, podczas długiego weekendu pogoda będzie zmienna, ale z przyjemnymi letnimi temperaturami. W niedzielę miejscami zrobi się bardzo ciepło, a na południu wręcz gorąco. Należy się jednak spodziewać przelotnych opadów.

W czwartek na przeważającym terenie kraju będzie dość pogodnie. Nad ranem na wschodzie widzialność miejscami będą ograniczały mgły. 

Reklama

W nocy na północy i w górach będzie chłodno - temperatura minimalna wyniesie około 8 stopni Celsjusza. 

W dzień najchłodniej ma być nad morzem i na południowym wschodzie - około 20 stopni. Najcieplej na zachodzie kraju - 25 kresek na plusie.

Na piątek zapowiadane są przelotne opady deszczu, z wyjątkiem wschodnich krańców Polski, gdzie będzie pogodnie. 

W strefie frontu atmosferycznego, od wschodniej części Pomorza i Warmii, przez centrum, po Śląsk i Małopolskę miejscami pojawią się burze, ale nie powinny być gwałtowne. 

W nocy chłodniej będzie tylko na Suwalszczyźnie - około 9 stopni, poza tym od 10 stopni na wschodzie do 15 stopni na zachodzie. 

W dzień temperatura maksymalna od 21 do 25 stopni Celsjusza.

W sobotę popada gdzieniegdzie na wschodzie i północy kraju. Na południowym-wschodzie może również zagrzmieć, ale - podobnie jak w piątek - burze nie będą gwałtowne.

W niedzielę po południu na zachodzie przelotne opady deszczu i burze. Będą zapowiedzią większej ilości opadów i silniejszych burz, które są prognozowane w pierwszej połowie przyszłego tygodnia. 

Noce nieco cieplejsze: od około 12 stopni na wschodzie do 18 stopni na zachodzie. 

W dzień również cieplej: w sobotę 23-26 stopni, a w niedzielę od 23-27 stopni na północy do 28-30 stopni w centrum, na zachodzie i południu Polski.

Przez cały weekend wiatr będzie słaby, tylko w czasie burz i nad morzem umiarkowany i porywisty, południowy lub zachodni.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje