Reklama

Reklama

DGRSZ: Generał Mirosław Różański nowym dowódcą

Odchodzący ze stanowiska dowódcy generalnego gen. broni pil. Lech Majewski i obejmujący je gen. dyw. Mirosław Różański podpisali we wtorek protokoły przekazania-objęcia stanowiska dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych - poinformował rzecznik DGRSZ ppłk Artur Goławski.

Kameralna uroczystość odbyła się w obecności kierowniczej kadry dowództwa oraz dowódców najważniejszych związków taktycznych i instytucji podległych DGRSZ. Oficjalna ceremonia odbędzie się w środę rano. Planowany jest udział prezydenta Bronisława Komorowskiego i szefa MON Tomasza Siemoniaka.

Czas służbowy, czas prywatny

Gen. Majewski podziękował kierowniczej kadrze i swoim  podwładnym za współpracę, przyznając, że na strategicznym szczeblu wymagania wobec dowódców i osób funkcyjnych są niebagatelne, a godziny służbowe trudno oddzielić od czasu prywatnego.

Udana reforma

Generał Różański stwierdził, że nazwał dotychczasową działalność DGRSZ sukcesem, tym większym, że reforma systemu dowodzenia była wprowadzana wobec zaognionej sytuacji geopolitycznej i zwiększonych oczekiwań społeczeństwa wobec wojska.

Reklama

Podziękował też Majewskiemu za stworzenie "eleganckich warunków przekazywania dowodzenia".

- Od postanowienia prezydenta o mianowaniu mnie na stanowisko dowódcy generalnego generał Majewski regularnie dzielił się ze mną doświadczeniami i wiedzą na temat zadań Dowództwa Generalnego oraz  funkcjonowania podległych wojsk. Dziękuję ci za to Leszku - powiedział.

Największe dowództwo

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych to największe dowództwo, podlegają mu wszystkie rodzaje sił zbrojnych i ok. 90 proc. jednostek. Jest jednym z dwóch głównych dowództw, obok Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, wprowadzonych z początkiem 2014 r. przez reformę struktury dowodzenia i kierowania siłami zbrojnymi.

Emerytura generała

9 czerwca prezydent Bronisław Komorowski wręczył Różańskiemu akt mianowania na dowódcę generalnego z dniem 30 czerwca. Dotychczasowy dowódca, gen. Majewski, skończył 63 lata i odchodzi na emeryturę.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy